top of page

Lord of the Light Families

Public·59 students

Kosova Izraeli drejtpërdrejt falas 12 nëntor 2023 Live Sport


YouTube YouTube 2:40:47 YouTube KlanKosova 2 javë më parë 2 javë më parë


(Falas#) Kosova Izraeli drejtpërdrejt live 12 nëntor 2023 La 10 orë më parë — (Falas#) Kosova Izraeli drejtpërdrejt live 12 nëntor 2023 Lajmet e fundit per ate qe ndodh ne Kosove e jashte saj i gjeni ne Klankosova.tv. Ndeshja Kosovë-Izrael do të zhvillohet me tifozëNjëzet e tetë ditë pas planit fillestar, 22 futbollistë të Kosovës dhe Izraelit do të shkelin në fushën e gjelbër të stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë, më 12 nëntor. Në përkrahje të tyre do të jenë edhe rreth 14 mijë tifozë - nëse shiten të gjitha biletat. Se ndeshja do të zhvillohet me praninë e tifozëve e konfirmoi për Radion Evropa e Lirë presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi. “Pas mbledhjes me UEFA-n [Federatën Evropiane të Futbollit], është marrë vendimi që ndeshja të zhvillohet me tifozë”, tha Ademi. Finis Vitae (End of Life) Discussion page [[[falas-]]] Egnatia Ararat Armenia transmetim i drejtpërdre 7 dhj 2020 — Pjesë e shortit janë edhe Kosova e Shqipëria. Izraeli, Bullgaria, Kosova, Estonia ... Home | SuperSportLa Liga Barcelona mori fitoren e dytë radhazi në La Liga. Kampionët në fuqi të Spanjës, triumfuan me përmbysje 2-1 në shtëpi ndaj Alaves. Takimi u... Ligue 1 Edon Zhegrova është duke kaluar një moment shumë të mirë me skuadrën e Lille në Ligue 1. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës dhuroi asist... Bundesliga Bayer Leverkusen regjistroi fitoren e shtatë radhazi në kampionat, ndërsa ky ishte suksesi i 12-të në të gjitha kompeticionet. “Aspirinat” triumfuan 4-0 ndaj Union... Featured Portieri Etrit Berisha ishte më i miri në ndeshjen Napoli-Empoli, që u mbyll me rezultatin 0-1, duke bërë shumë pritje vendimtar, ndërsa mbajti portën... Kosova dhe Izraeli nënshkruajnë deklaratë për bashkëpunim në turizëmMinistri i Turizmit të Izraelit, Haim Katz, u mirëprit në ambientet e Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë nga Ministrja Rozeta Hajdari dhe stafi i saj. Dy ministrat homologë gjatë këtij takimi nënshkruan Deklaratën e Përbashkët ndërmjet Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë dhe Ministrisë së Turizmit të Shtetit të Izraelit për bashkëpunimin në fushën e turizmit, e cila ka për qëllim forcimin e lidhjes ndërmjet dy vendeve duke ndihmuar në zhvillimin e turizmit në përputhje me parimet e respektit reciprok dhe barazisë. Ministrja Hajdari, tha se ky është një shans i jashtëzakonshëm për të eksploruar shumë fusha të reja bashkëpunimi, përfshirë pjesëmarrjen në ekspozita, panaire, konferenca, dhe ngjarje të tjera që do të promovojnë bukuritë natyrore dhe kulturën e të dyja vendeve. Ndeshja Kosovë-Izrael do të zhvillohet me tifozë 5 ditë më parë — Mundësia që ndeshja të zhvillohej pa praninë e tifozëve u përfol në rrjetet sociale, pasi që Kosova - vend me shumicë myslimane - do të mund ... Israel in Kosovo Israel in Kosovo. 494 likes · 52 talking about this. Shalom dhe mirë se vini në faqen zyrtare të FB të Ambasadës së Shtetit të Izraelit në Rep. e Kosovës. Ndeshja në “Fadil Vokrri” do të jetë ndeshja e parë për Kombëtaren e Izraelit që nga shpërthimi i luftës mes Izraelit dhe Hamasit. Grupit militant, i shpallur terrorist nga SHBA-ja dhe disa fuqi të tjera, ka sulmuar Izraelin më 7 tetor, duke vrarë mbi 1. 400 njerëz dhe duke marrë pengje 239 të tjerë. Izraeli është përgjigjur me një fushatë masive të sulmeve ajrore në Rripin e Gazës. Numri i palestinezëve të vrarë në këtë enklavë ka tejkaluar tashmë shifrën 10. 000, sipas Ministrisë së Shëndetësisë atje. Islanda shpall gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të 4 orë më parë — Mjerimi i fëmijëve në Gazë/ Babai palestinez flet pasi humbi 4 fëmijët dhe gruan. Prej se Izraeli ka nisur sulmet hakmarrëse kundër grupit ... Kosova Izraeli drejtpërdrejt falas 12 nëntor 2023 Jetoni RTS 17 orë më parë — Astana Ballkani drejtpërdrejt 9 nëntor 2023 - Irish Dance Shtëpia e Bardhë: Ripushtimi i Gazës nga Izraeli do të ishte gabim Zëdhënësi i Ky ... Livestream ... Kosova · Bota · Rajoni · Opinion · Gossip · Lifestyle · Showbiz · Sport · Inovacion · Shkencë Izraeli zgjeron kontrollin e kamionëve me ndihma për Gazën ... Ngjarjet e tilla kanë shkaktuar protesta në vende të ndryshme në botë, përfshirë edhe Kosovën. Deri më tani janë zhvilluar dy protesta në përkrahje të palestinezëve në Prishtinë dhe një tjetër në Prizren. Çka nëse në stadium shfaqen mesazhe politike? Rregulloret e UEFA-s përcaktojnë që për mbarëvajtjen e kësaj ndeshjeje, përgjegjëse do të ishte Federata e Futbollit e Kosovës. Në rast të ndonjë incidenti me mesazhe politike të shfaqura në tribuna, për të do të ndëshkohej Kosova. Rregulloret e UEFA-s përcaktojnë që për shfaqjen e mesazheve politike dhe atyre raciste, dënimet mund të nisin nga një gjobë e deri te ulja e pikëve dhe përjashtimi nga një garë. Ky televizion kosovar e transmeton drejtpërdrejt dhe falas 10 nën 2021 — Kombëtarja e Kosovës në futboll sonte mbrëma do ta luaj një ndeshje miqësore, shkruan Gazeta inFokus. 'Dardanët' janë nikoqir të Jordanisë, ... Top News LIVE Top Channel/ Luftime të ashpra afër spitalit në Gaza, Izraeli: Komanda e Hamas ndodhet brenda tij Kosova sot përballë Izraelit/ Për izraelitët ndeshja e parë ... Por, ajo ishte shtyrë shkaku i luftës në Lindjen e Mesme. Personave që kishin blerë biletat për ta parë ndeshjen mes Kosovës dhe Izraelit, u ishin kthyer paratë pak ditë pas shtyrjes. Por, presidenti i FFK-së tha për REL-in se biletat do të dalin sërish në shitje “brenda një ose dy orësh”. Ademi tha se i takon Policisë së Kosovës që t’i marrë masat e duhura të sigurisë, në mënyrë që të mos lejohet ndonjë incident. Policia e Kosovës dhe UEFA nuk u përgjigjën në pyetjet e REL-it lidhur me masat e sigurisë që do të ndërmerren. Ndërkohë, ambasadorja izraelite në Kosovë, Tamar Ziv, u shpreh e kënaqur me, siç tha, koordinimin e bërë deri më tani me autoritetet e Kosovës për “realizimin e suksesshëm të ndeshjes”. “Ne jemi duke punuar në koordinim të ngushtë me të gjitha autoritetet relevante në Kosovë për çështjet e sigurisë së ndeshjes dhe për mirëqenien e lojtarëve tonë”, tha ajo për Radion Evropa e Lirë. Kosova – Haiti, LIVE në HD, falas për të gjithë nga IPKO Transmetimi i drejtpërdrejtë i ndeshjes do të bëhet në kanalet Super Sport 3, Super Sport 3 HD, SuperSport Kosova 1 dhe SuperSport Kosova 1 HD. Promo video e ... Vendet afrikane tërheqin diplomatët nga Izraeli 6 ditë më parë — “Është një krim lufte për Izraelin që të shënjestrojë drejtpërdrejt civilët palestinezë në spitale, ambulanca, shkolla, ndërtesa banimi dhe ... Ai shtoi se do të merren të gjitha masat e parashikuara me rregulloret e UEFA-s, që ndeshja të mos përcillet me ndonjë incident të mundshëm. Mundësia që ndeshja të zhvillohej pa praninë e tifozëve u përfol në rrjetet sociale, pasi që Kosova - vend me shumicë myslimane - do të mund të gjobitej dhe ndëshkohej nga UEFA, nëse në stadium do të ndodhte ndonjë incident, shkaku i luftës mes Izraelit dhe Hamasit - grupit militant që kontrollon Rripin e Gazës. Në Kosovë u organizuan disa marshe në mbështetje të palestinezëve në Gazë, ndërsa u nderuan edhe viktimat në Izrael. Ndeshja e 12 nëntorit - në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2024 - fillimisht ishte planifikuar të zhvillohej më 15 tetor. Kështu ka ndodhur tashmë me Rumaninë. Federata rumune është gjobitur me 52 mijë euro dhe është dënuar me një ndeshje pa tifozë nga UEFA, pasi që në ndeshjen kundër Kosovës, më 12 shtator, është shpalosur një pankartë me mesazhin “Kosova është Serbi”, si dhe janë dëgjuar thirrje raciste. Çka thonë tifozët në rrjete sociale? Lajmet e publikuara gjatë ditëve të fundit në rrjetin social, Facebook, se ndeshja mund të zhvillohet pa praninë e tifozëve, kanë tërhequr reagime të shumta. Shumë prej tyre përmbajnë gjuhë të urrejtjes, e disa bëjnë thirrje që lojtarët e Kosovës ta bojkotojnë ndeshjen kundër Izraelit. Megjithatë, një numër i komentuesve gjithashtu ka përkrahur idenë që ndeshja të zhvillohet pa tifozë, në mënyrë që Kombëtarja e Kosovës të mos mund të penalizohet për ndonjë incident apo mesazh politik që mund të shfaqet gjatë ndeshjes. Për çka vlen kjo ndeshje? Ndeshja mes Kosovës dhe Izraelit zhvillohet në kuadër të Grupit I të kualifikimeve për Kampionatin Evropian. SuperSport: Home Cilën skuadër shihni favorite për titullin në Serinë A? · Inter · Milan · Juventus · Tjetër.


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Students

bottom of page